RECYKLOFONIA, CZYLI WSZYSTKO GRA!
Warsztaty muzyczne dla uczniów 6+ / prowadzenie: Sławomir „Suavas” Lewy
12 WRZEŚNIA 2023 (wtorek), godz. 10.00
Wstęp wolny / zapisy: edukacja@centrumdialogu.com
Recyklofonia to warsztaty muzyczno-dźwiękowe z elementami muzykoterapii społecznościowej. Podczas zajęć budujemy instrumenty ze śmieci, muzykujemy, improwizujemy i śpiewamy stworzone przez nas piosenki. Celem warsztatów jest rozwijanie wyobraźni muzycznej, plastycznej i projektowej. Poprzez wspólną pracę stymulowanie i wzmacnianie prawidłowych postaw indywidualnych i społecznych. Propagowanie idei wspólnotowych, ekologicznych i anty-konsumpcyjnych. Motywowanie do radzenia sobie poprzez ujawnianie możliwości działania i pobudzanie tkwiącego potencjału. Warsztaty to zabawa, radość i doznawanie szczęścia poprzez głębokie doświadczenia emocjonalne podczas procesu twórczego.
Prowadzenie: Sławomir „Suavas” Lewy – kompozytor, muzykoterapeuta, różno-instrumentalista, animator kultury. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku Muzykoterapia. Aktywny edukator dzieci i młodzieży. Prowadzący cykl warsztatów „Recyklofonia” w ramach projektu Świetlice Artystyczne. Twórca wraz z Muzeum Miasta Łodzi edukacyjnych inicjatyw Ogródek Dźwiękowy i Tkalnia Dźwięków. Pięciokrotny uczestnik programu Lato w Teatrze. Współpracował z Muzeum Sztuki w Łodzi, Filharmonią Łódzką, Narodowy Instytut Audiowizualny oraz wieloma organizacjami pozarządowymi. Uczestnik Biennale Sztuki dla Dziecka. Kompozytor muzyki do przedstawień dla m.in Teatru Pinokio w Łodzi czy Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Prowadzący autorskie zajęcia muzykoterapii seniorami w łódzkich DPS-ach, klubach seniora i Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Prowadzi niszowe wydawnictwo muzyczne Nasze Nagrania. Projekty artystyczno-muzyczne: Przepraszam, Prząśniczki, Dźwięk-Bud, Bogowie i inne. Z lubością zajmuje się także nagraniami terenowymi. Zdobywca II nagrody w konkursie kompozytorskim „Cage 1,2,3”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2019 r. o grach hazardowych.